fbpx

ТОП-5 книг для особистого розвитку

ТОП-5 книг для особистого розвитку

ТОП-5 книг для особистого розвитку

Книги, які стануть відкриттям, помічниками у переломний момент  життя,

та завдяки яким пізнаватимете себе краще.


1. «Дивися вперед» Майкл Гаят та Деніел Гаркаві
Мабуть, кожен із нас у певний момент відчуває, що хоче змінити своє життя. Але часто ми не знаємо як. Автори цієї книги пропонують читачу скласти власний життєвий план, що допоможе зрозуміти власні життєві цінності та пріоритети. Особисто для мене ця книга – справжня знахідка. Я помилково вважала планування не ефективним та поверхневим. Проте  життєві плани різних людей, наведені наприкінці книги як приклад, спокусили мене спробувати. Я не шкодую, що дослухалася до авторів. Тепер я маю життєвий план, який не є для мене тягарем, а допомагає мені ставити перед собою цілі і досягати їх.


2. «Люди, які грають в ігри» Ерік Берн
Мабуть, всі ми помічаємо, що реакція людей на певні події кардинально різна.  Для того, аби допомогти читачам зрозуміти, чому так відбувається з ними і з оточуючими, і написана ця книга. Ерік Берн пояснює такі відмінності поведінки у тому, що кожен з нас грає різну роль у певний момент: Батька, Дорослого чи Дитини. Цей поділ є умовним, бо ці три моделі поведінки нерозривно пов`язані одна з одною, але Ви краще пізнаєте себе, зможете відслідкувати свої реакції і краще зрозуміти їхню природу.


3. «7 звичок надзвичайно ефективних людей» Стівен Кові
Книга написана у 1989 році, але є актуальною і сьогодні. Автор пропонує читачам виробити у себе сім нових звичок, що допоможуть бути успішними як у професійному житті, так і у особистому. У книзі багато прикладів з життя автора, детальний аналіз необхідності кожної звички та її суть, звичайно. Особисто для мене це маленька революція. Я довго над нею працювала, але вона того варта. Автор наголошує, що необхідно керуватися своїми внутрішніми принципами, цінностями.. бо лише зрозумівши самих себе, ми можемо зрозуміти інших. Ви дізнаєтесь про різні методи спілкування та співпраці з оточуючими.


4. «Велика магія. Творче життя без страху» Елізабет Гілберт
Про цю книгу я вже писала відгук раніше. Тому зупинятися на ній не буду. Додам тільки, що книга стане універсальним посібником для всіх, хто має ідеї, але не знає, як з ними працювати, для тих, хто боїться діяти, і жити так, як йому підказує серце. Авторка наголошує, що кожна людина є творчою, і варто розвивати Творчість у собі, бо без неї ви не відчуєте справжнього кайфу від життя.


5. «Улыбнись, пока не поздно» АлександрСвияш
Цю книгу я прочитала ще в школі. Мене завжди переслідувало багато страхів, комплексів та песимістичних думок. І мама вирішила, що треба підкинути мені корисну книжечку для вправлення мізків.
Ця книга не є чарівною, вона вимагатиме від Вас праці над собою, виконання завдань,  і щирості. У ній треба писати, підкреслювати необхідне, та найголовніше – на її сторінках Ви знайдете техніки та способи для подолання вставного страху і негативу. Це практичний посібник. І якщо його поєднати з книгою Стівена Кові, яку я описувала вище, результат Вас здивує.

Коментарі закрито.