fbpx

Конфлікт мама-донька через одяг.

Конфлікт мама-донька через одяг.

Конфлікт мама-донька через одяг.

Працюючи з дітьми підліткового віку та юнаками чую від них, що вони собі не подобаються.

О шок!

Кожна людина бачить в собі щось, що хотіла би змінити: починаючи від носа, завершуючи талією.

Звичайно, ця проблема в підлітковому віці стоїть гостріше, адже саме зараз виходить на перший план прагнення бути включеним та прийнятим, прагнення самовиражатись.

На цьому ґрунті щодня відбуваються побутові суперечки між мамами та доньками через «одягни шапку», «одягни куртку», «на вулиці холодно», «у що ти вдягнулась» )))

Думаю, знайомі слова багатьом. 

Розглянемо конфлікт зі сторони батьків та дитини.

Сторона перша – мама. Для мам варто почути потребу дитини і допомогти самовиразитись. Тому варто вивчити 3 допоміжні фрази «як ти хочеш?», «чому?», «давай домовимось», замість – «я так сказала» та інших вимогливих фраз. Адже, давайте погодимось, з підлітками це вже не працює.

Сторона друга – донька. Зазвичай, ви всі жалієтесь, що мама кричить. Проте, чуючи ваші «душевні» розмови з мамою, ви теж кричите. Пора вчитись не кричати, коли вам щось не подобається, а говорити. Не повірите, але це працює. Навіть у сварці, коли до вас кричать, а ви спокійні – ви у виграші. Якщо є прагнення щось одягнути, ви маєте навести аргументи (це підходить до іншого, це зараз модно тощо), а не кричати, «ти нічого не розумієш» або «ти все рівно не зрозумієш».

Як компромісний варіант часто пропоную мамам з дочками виділяти щодня ввечері рівно 5-10 хвилин для вибору гардеробу на наступний день. Це може стати також певним ритуалом відвертих розмов. Що це дасть? Зекономить дорогоцінний ранковий час, дорогоцінні ранкові нерви, зранку буде мінус одна причина для суперечок, а відповідно з’явиться час для побажання один одному «гарного дня».

 

Гарного дня усім і терпіння

Діана Савенко, психолог

Коментарі закрито.